Designed by Sinahe51(S.A)
آموزش کامپیوتر

آموزش کامپیوتر

نحوه ی ساختن ایمیل

 ایمیل چیست؟

ایمیل یک شناسه است که با داشتن این شناسه اشخاص میتوانند از یک سری خدمات که سایت مورد نظر در اختیار آنان میگذارد استفاده کنند.

مثلا کسی که در سایت یاهو ایمیل داشته باشد سایت یاهو امکان تبادل اطلاعات و یا تبادل فایل بین دو شخص یا چند شخص را را از طریق ایمیل به دارنده ایمیل میدهد ، میتوانیم این گفته را این چنین فرض کنیم که شما در سایت یاهو دارای ایمیل هستید و دوست شما هم در این سایت ایمیل دارد حالا شما میخواهید مطلب تایپ شده یا یک نرم افزار را برای دوست خود بفرتید که این کار را میتواند از طریق ایمیل سایت یاهو به انجام برسانید.

این نکته را باید متذکر شد که اگر دو فرد میخواهند اطلاعاتی تبادل کنند یا فایلی برای یکدیگر ارسال کنند حتما نباید در یک سایت هماهنگ ایمیل داشته باشند یعنی اگر فردی در سایت یاهو ایمیل داشته باشد میتواند برای فردی که در سایت گوگل ایمیل دارد فایل بفرستد.

ضرورت داشتن ایمیل:

با توجه به گفته های بالا باید این نکته را درک کرده باشید که در قرن حاضر که عصر تبادل اطلاعات و پیشرفت ثانیه ای تکنولوژی است هر فرد باید در زمینه کامپوتر و از همه مهمتر در زمینه اینترنت اطلاعات خود را هر چند در زمینه مبتدی کامل کند.

حتما این سوال را از خود میپرسید که چرا داشتن ایمیل انقدر مهم است در پاسخ باید به شما بگوییم که ایمیل سرعت کارهای شما را زیاد میکند ، هم در وقت هم در هزینه ی شما صرفه جویی میشود . فرض کنیم در مدرسه یک کار تحقیقی به شما محول شده است شما تصمیم میگیرید این کار را خودتان تایپ و ویرایش کنید هر قسمت از تایپ کار را بین خود تقسیم میکنید پس از اتمام کار تصمیم میگیرید کار تمام شده را برای جمع آوری و پرینت به یک نفر واگذار کنید اینجا است که ضرورت داشتن ایمیل مشخص میشود شما به جای اینکه هر کدام یک فلاپی بخرید اطلاعات را درون آن ذخیره کنید و به دست شخص مورد نظر برسانید ، میتوانید این مطالب را به ایمیل فرد ارسال کنید ، با این روش با صرف وقت ناچیز و هزینه کمتر اطلاعات را به دست فرد میرسانید.

چرا بسیاری از افراد در ساخت ایمیل مشکل دارند:

با اینکه داشتن ایمیل از ضرورت خاصی برخوردار است ولی متاسفانه بسیاری از افراد با اینکه مدت زیاذی است از اینترنت استغاده میکند هنوز ساخت ایمیل را بلد نیستند شاید این افراد برای ساخت ایمیل به سایت yahoo یا msn مراجعه کرده باشند ولی موفق به ساخت ایمیل نشده باشند ، و این بخواطر این است که ساخت ایمیل دارای ریزه کاری هایی میباشد که اگر این ریزه کاری ها را رعایت نکنید موفق به ساخت ایمیل نخواهید شد و ما میخواهیم در این سایت طریقه ساختن ایمیل با تمام ریزه کاری ها را به شما آموزش بدهیم .

طریقه ساخت ایمیل در سایت یاهو :

برای ساختن ایمیل در سایت یاهو باید به قسمت میل یاهو ( yahoo mail ) مراجعه کنید برای رفتن به این قسمت دو راه وجود دارد اولین راه این است که شما به سایت یاهو بروید ( www.yahoo.com ) و بعد از کامل شدن سایت در قسمت بالایی سایت گزینه ای به نام mail را بزنید با زدن این گزینه شما وارد قسمت میل یاهو می شوید و حالا راه دوم برای رفتن به این قسمت که با صرف وقت کمتری وارد این قسمت میشوید و این راه این است که شما یک راست به این آدرس بروید ( www.mail.yahoo.com ) با رفتن به این آدرس شما وارد قسمت میل یاهو میشوید بعد از وارد شدن به این قسمت باید برای ورود به صفحه ساخت ایمیل بر رو ی گزینه sing up که در سمت راست صفحه بالای قسمت وارد کردن یوزر نیم و پسورد قرار دارد، بعد از زدن این گزینه شما وارد صفحه ی ساخت ایمیل میشوید که این صفحه yahoo registration نام دارد .

این صفحه صفحه ی ساخت ایمیل میباشد در این صفحه شما پنج قسمت میبینید به نامهای :

1. Create Your Yahoo! ID

2. If You Forget Your Password….

3. Customizing Yahoo!

4. Verify Your Registration

5. Terms of Service

در قسمت اول که Create Your Yahoo! ID نام دارد شما هفت نوار میبینید :

1. first name : در این قسمت باید نام کوچک خود را وارد کنید.

2. Last name : در این قسمت باید نام خانوادگی خود را وارد کنید.

3. Preferred content: در این قسمت باید نام کشور خود را وارد کنید که به علت نداشتن نام ایران بهتر است همان گزینه ی اولی یعنی yahoo !u.s. بماند.

4. Gender : در این قسمت باید جنسیت خود را اعلام کنید یهنی زن هستید یا مرد.

5. Yahoo! ID: در این قسمت باید آیدی پیشنهادی خود را بنویسید بعد از نوشتن ایدی برای اینکه مطمئن شوید که آیدی تکراری نیست گزینه ی زیری این وار را فشار دهید تا به شما نشان دهد که قبلا این ایدی ساخته شده یا خیر (در صورت تکراری بودن ایمیل ساخته نمیشود)

6. Password : در این قسمت باید یک پسورد 6 رقمی وارد کنید .

7: Re-type password : در این قسمت باید پسورد خود را تکرار کنید.

در قسمت دوم که If You Forget Your Password نام داردن شما پنج نوار مببینید این قسمت بسیار مهم میباشد و شما باید اطلاعاتی را که وارد میکنید به یاد داشته باشید زیرا اگر پسورد خود را فراموش کردید با مراجعه به قسمت forget password بتوانید پسورد ایمیل خود را پیدا کنید در قسمت فورگت پسورد که برای پیدا کردن پسورد ایمیل ساخته شده میباشد یاهو همین سوال ها را برای دادن پسورد از شما میپرسد پس حتما اطلاعات این قسمت را به یاد داشته باشید.

1. Security question : شما در این قسمت باید یک سوال از خود بپرسید مثلا این سوال را انتخاب کنید what was the name of your first school که معنایش این میشود :نام مدرسه شما چیست.

2. Your answer : در این قسمت باید به سوالی که از خود پرسیدید جواب بدهید.

3. Birthday : در این قسمت سه نوار کنار هم میبینید که مربوط به روز و ماه تولد میشود اولین نوار از سمت چپ ماه تولد شما را میخواهد یعنی در چه ماهی متولد شده اید نوار وسطی ( dd ) از شما مبپرسد که در چه برجی به دنیا آمده اید نوار اخری (yyyy ) از شما سال تولد را میخواهد که باید سال تولد خود را از 1990 به پایین بزنید زیرا بالاتر از 1990 قبول نمیکند و نمیتوانید ایمیل بسازید .

4. ZIP/Postal code : در این قسمت شما باید یک کد پنج رقمی را وارد کنید هرچی که باشد مثلا 12584 .

5. Alternate Email : در این قسمت باید آدرس کامل ایمیل خود را وارد کنید البته این نکته را باید بگم که در این قسمت باید به جای @yahoo.com یک کلمه دیگر بزنید مثلا : @company.com اگر این نکته را رعایت نکنید ایمیل شما ساخته نمیشود.

در قسمت سوم که Customizing Yahoo نام دارد شما سه نوار میبینید :

1. Industry : در این قسمت شما باید بگویید که چه شغلی دارید البته زیاد این قسمت مهم نمیباشد و شما میتوانید هر کدام از گزینه های داخل نوار را که خواستید انتخاب کنید

2. Title: در این قست باید بگویید که در شغل خود مالک چه چیزی هستید البته بگوم که این سه قسمت زیاد مهم نیست و شما هر کدام از کلمه های درون نوار را انتخاب کنید ایمیل شما ساخته میشود

3. Specialization: این قسمت با انتخاب دو گزینه ی بالا خاموش میشود .

در قسمت چهارم که Verify Your Registration نام دارد شما یک نوار و یک کادر میبینید در این قسمت شما باید کد درون کادر را درون نوار بالای کادر که Enter the code shown نام دارد به طور صحیح وارد کنید .

قسمت پنجم Terms of Service نام دارد که گزینه خاصی ندارد .

در پایان در آخر صفحه دو گزینه میبینید به نامهای I agree I don’t agree که شما باید برای ساخت ایمیل خود گزینه I agree را فشار دهید .


نوشته شده توسط Sina در Thu 14 Apr 2011 ساعت 15:3 PM | لینک ثابت |

RSS

POWERED BY sina
SINA
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت

Powered by WebGozar

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ sinahe51computer محفوظ می باشد. All rights reserved by Hidden S.A Group in sinahe54.blogfa.com
طراحی شده توسط Hidden S.A Group

سیناهه51
هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد. با تشکر مدیر وبلاگ